Sociálně terapeutické dílny
LOGONEW_kopie.jpg

ZAJÍMAVÁ VIDEA

V této rubrice najdete zajímavá videa, která dokládají neomezené možnosti lidí se zdravotním postižením nejen v oblasti umění, ale i v běžném životě.
Nádherně natočený snímek o dni Zuzky L. Doporučuji všem, kteří nevěří tomu, že lidé s mentálním postižením dokážou žít sami.
Jeroen Bouwmeester má rád Dragon Ball Z, Hvězdné války, Pána prstenů a fantasy vůbec, což se odráží v jeho tvorbě. Jeho příjmení znamená „stavební mistr“, což možná vysvětluje jeho zálibu ve fantastických budovách, které s velkým citem pro detail a precizností perfekcionisty kreslí tužkou, pastelkami nebo tuší na papír nebo vytváří z hlíny. Toto video vzniklo ve spolupráci s filmařkou Hélène Kocken.

Jakub je nadšený performer, který svým entuziasmem dokáže strhnout ostatní. Jeho krátký film Rande využívá originální techniku videoprojekcí, v nichž vystupuje sám.

Zakladatelkou psychobaletu je dětská psycholožka Georgina Fariňas z Havany a přední kubánská baletka Alicie Alonzo. Tuto metodu začaly využívat od roku 1973 na Kubě v rámci léčby dětí s poruchami chování. Dobré výsledky umožnily rozšíření psychobaletu do dalších léčebných center.
                  
Psychobalet je spojením základní baletní průpravy s psychoterapeutickými technikami jako je pantomima, muzikoterapie, autosugesce a další. Vše je možné následně pod vedením zkušených terapeutů propojovat do choreografie, což je považováno za velmi motivující.

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one