Sociálně terapeutické dílny
LOGONEW_kopie.jpg

Centrum pro lidi se zdravotním postižením (dále jen Centrum) je příspěvkovou organizací města Valašské Meziříčí. Svou činnost jsme zahájili v dubnu roku 1999. Od června 2007 nabízíme lidem se zdravotním znevýhodněním registrovanou sociální službu - „sociálně terapeutické dílny“. Tuto službu poskytujeme v prostorách bývalé ZŠ Zd. Fibicha ve Valašském Meziříčí (v současnosti SVČ Domeček). Tato budova se nachází uprostřed klidné části sídliště Vyhlídka a je obklopena zelení. Je vzdálena cca 8 min. pěší chůze od zastávky MHD.

Hlavní činnost Centra probíhá v keramické, košíkářské, rukodělné a tkalcovské dílně a cvičné kuchyňce. Dále máme v Centru k dispozici relaxační místnost, víceúčelový sál a pro možnost alternativního zaměstnávání lidí se zdravotním postižením malý obchůdek. Klienti mohou ke svému sportovnímu vyžití používat také přilehlá hřiště. Prostory zařízení jsou bezbariérové.


Od 1. října 2009 jsou všechny aktivity našeho zařízení spolufinancovány Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one