Sociálně terapeutické dílny
LOGONEW_kopie.jpg
Toto léto v Centru je v duchu opravdu letních aktivit -  koupání, celodenní jízdy na koních. Dalším dobrodružstvím a novou zkušeností pro naše klienty je možnost přespávání v Centru vždy jednu noc v týdnu, které je samozřejmě zajištěno personálním dozorem. Tato možnost přespat v prostorách Centra je výbornou příležitostí k nácviku a prohloubení schopností sebeobsluhy a samostatnosti.

SOLÁŇ


Dne 5.8. jsme si skvěle užili den na Soláňi. Počasí bylo opravdu nádherné a to se dá říct i o výhledech do valašské krajiny. Navštívili jsme Ateliér u Hofmanů, kde se nás ujala p. Marcela Hofmanová, akademická sochařka. Celý ateliér i veškeré umělecké artefakty se nám moc líbily. Prohloubili jsme si tímto znalosti o našem regionu, jeho historii a díky panoramatickým mapám rozmístěnými okolo turistických stezek, jsme získali vědomosti takřka zeměpisné.
první fotka na zastávce Čarták
první fotka na zastávce Čarták
12.JPG
zvonice na nás vykukuje zpoza lesa
zvonice na nás vykukuje zpoza lesa

Dne 11.5. pro klienty našeho Centrum připravila ISŠ- centrum odborné přípravy, zajímavou akci. Jednalo se o ukázku slavnostního stolování spojenou s aktivní účastí klientů. Pak následoval slavnostní oběd. Spokojenost byla velká, děkujeme.
Prohlédněte si krátkou reportáž z letošních Her bez hranic, které se konaly na Ranči Hermelín u Nového Jičína. K naší velké radosti jsme si přivezli vítězný pohár.
Jak si poradit s nebezpečnou situací, do které se můžu dostat? Jak ji předejít? Jak ochránit sebe, své osobní věci a peníze? Všechny tyto otázky a spousty jiných nás napadly, když jsme se dozvěděli, že nás 23.4. 2010 navštíví policista pan Kachtík.
Jeho přednáška byla plná praktických rad ohledně naši bezpečnosti. Těšíme se na další jeho návštěvu a přednášku o bezpečnosti silničního provozu.
P1000610.JPG
P1000611.JPG
P1000614.JPG

Na pozvání Domova pro osoby se zdravotním postižením v Zašové, jsme se 4.3. 2010 zúčatnili karnevalu, který se konal v sále restaurace U Petřeků. Měli jsme plno práce s vymýšlením masek, ale nakonec jsme to zvládli. Nálada byla víc jak výborná, dobře jsme si zatancovali. Některé naše masky vyhrály v soutěži "O nejlepší masku".

Ve fotogalerii si naše masky můžete prohlédnout.

 
karnevalové občerstvení
karnevalové občerstvení
boruček
boruček
zpěvačka 1
zpěvačka 1
I když je teprve březen a do Velikonoc je času dost, přesto jsme se rozhodli naučit se plést pomlázky. Zpočátku se zdál způsob pletení náročný, ale díky Marušce, která nás jej přišla naučit, vše šlo jako po másle.
P1000491.JPG
P1000493.JPG
P1000495.JPG

"První list Korintským je součást Nového zákona, jeden z listů apoštola Pavla o jehož autorství se nikdy nepochybovalo. Byl napsán řecky, snad roku 54 v Efesu. Pavel, který církev v Korintu před několika lety založil, píše svůj list jako výraz starosti nad tím, co se v ní mezitím děje. Stěžuje si na nejednotu a spory uvnitř církve na upadlé mravy."    

 Svátek zamilovaných, Valentýn, se blížil. Rozhodli jsme se pro společnou práci na téma láska. Právě první list Korintským se stal naší inspirací k společné výtvarné práci. Jeho krásné poselství lásky, dobroty a mravnosti je inspirující dodnes. Text jsme si nejdříve přečetli, promluvili si o něm. Zamýšleli jsme se i nad textem z knihy Anthonyho de Mello:Cesta lásky.
Z těchto textů a kreseb vznikla koláž, která teď zdobí chodbu Centra.
P1000370.JPG
P1000371.JPG
P1000372.JPG
Do Trenčína jsme jeli na týden - 1.2. -6.2. 2010

Měli jsme ubytování v hotelu Tatra pod hradem Trečín. Jak jsme přijeli v ten první den, tak jsme měli oběd a potom obědě jsme měli zákusek a ty zákusky jsme pak dostávali po každém obědě.
Prohlédli jsme si Trenčianský hrad, který se nacházel na kopci. Na druhý den jsme jeli do Welnes Flora – plavali jsme v bazénu, a tam to taky bylo moc pěkné. Navštívili jsme zámek Topol´čianky a ten zámek byl opravdu pěkný a tam na tom zámku se nacházela socha našeho Československého prezidenta Tomáše Garrigue Masaryka, protože on tam vlastně ten náš Československý prezident jezdíval na návštěvu tak aji za prací.
V termálních koupelích Bielice nás ohromil venkovní bazén. Někteří z nás do něj šli i v té zimě. Naštěstí tam byly sauny a tam jsme se ohřáli. Jedna byla bylinková a tá druhá byla aromatická. Do těch saun se chodilo venkem. V relaxačním bazénu se nesmělo plavat a ani křičet, protože to tam bylo takové rekreační a lidi si chtěli odpočinout. V těch Bielicích jsme byli jenom jednou a pak kdo chtěl se mohl projít po Trenčianském náměstí a kdo nechtěl, tak mohl zůstat na pokoji a odpočívat a pak jsme jeli už domů.

                                                                 napsala: Kateřina Vanduchová
                                                                                (úprava: Alena Nejedlá)
Hotel Tatra Trenčín
Hotel Tatra Trenčín
Hotel Tatra Trenčín
Hotel Tatra Trenčín
Cesta na Trenčínský hrad
Cesta na Trenčínský hrad
v přípravě....
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one