Sociálně terapeutické dílny
LOGONEW_kopie.jpg

Vánoční posezení se konalo 21.12. a těšilo se velké účasti. Na programu bylo divadelní představení, karaoke, tanec, hudba, rozdávání dárků. Herci zvládli trému před divadelním představením a vychutnali si zasloužený potlesk. Příjemně naladěni jsme přivítali přicházející Vánoce.

adventní příběh

adventní příběh

adventní příběh

adventní příběh

adventní příběh

adventní příběh

Mikulášská nadílka v podání a hereckém zpracování klientů a zaměstnaců Centra byla velmi veselá a plná neočekávaných zvratů - Anděl si zamotal své rolničky do vlasů - a ne jednou, čert byl moc mrňavý na to, aby strčil hříšníky do pytle (i přes to se mu to skoro podařilo), Mikulášovy podivné vousy dělaly z jeho hlasu huhlavý tok slov, takže skoro potřeboval tlumočníka.

čert a anděl

čert a anděl

andělova fotka z občanky

andělova fotka z občanky

čertova fotka z občanky

čertova fotka z občanky

Je poslední den v měsíci listopadu, za dveřmi jsou nejen Vánoce, ale i chřipka. My jsme se sešli v Centru ve slušném počtu. Protože včera byl první adventní svátek, hned ráno jsme si zapálili první svíci, připomněli si proč se slaví a poslechli příběh o adventních svících. Po svačině jsme začali pracovat na vánočních přáních pro lidi a organizace, kteří nás podporují. Práce nám šla hezky od ruky a na přáníčkách to bylo znát.

advent-zmenšeno.JPG
a-zmenšeno3.JPG
advent-zmenšeno2.JPG
Koně neexcelují jen na dostihových drahách zvučných jmen, ale také pomáhají  obohatit život dětem a dospělým s tělesným i mentálním postižením.

Sami jsme se o tom přesvědčili 8. října, když jsme s Centrem pro lidi se zdravotním postižením ve Valašském Meziříčí vyrazili na                           6. Jezdeckou olympiádu na Ranči Hermelín  pro žáky základních speciálních škol, Ústavů sociální péče a denních stacinářů.

Ve třech výkonostních kategoriích zdatně bojovalo sto jezdců ze Stacionářů z Kopřivnice, Vlčovic, Blanska, Nového Jičína a nechyběli jsme ani my. Nadšeně jsme fandili nejen našim soutěžícím, ale i soupeřům, kteří se nadšeně pouštěli do připravených úkolů, a to v několika kategoriích. V kategorii A jsmte mohli spatřit tyto disciplíny – za jízdy srazit míčem kuželky, trefit se do pyramidy z plechovek, prohodit kruh balónem, apod. V těch vyšších kategoriích šlo už o samostatnou jízdu na koni, jednoduché cviky na koni.

Z ranče jsme odjížděli ověnčeni diplomy a pohárem.

1.JPG
3.JPG
2.JPG

Ve čtvrtek 19. listopadu v 17hodin proběhlo v galerii KZ  Kaple na nádvoří zámku Žerotínů zahájení výstavy "V NAŠEM SVĚTĚ". Výstavu organizuje nadace Člověk člověku a  jsou zde k vidění i prodeji práce z výtvarných dílen Domova pro osoby se zdravotním postižením Chvalčov, Javorník, Zašová, sociálně-terapeutické dílny Centra pro lidi se zdravotním postižením Valašské Meziříčí a Speciální mateřské a základní školy z Nového Jičína.

Výstava trvala do 9. prosince a výtěžek z této prodejní výstavy byl věnován klientům uvedených organizací.

Všichni klienti našeho zařízení se na výstavu těšili, protože se opravdu mají čím pochlubit. Posledních pár týdnů byla v Centru pracovní atmosféra, každému záleželo na tom, aby právě jeho výrobek byl na výstavě. Na vernisáž jsme se dostavili v hojném počtu, někteří vzali s sebou i své rodiče či příbuzné.

Děkujeme všem, kteří si naše výrobky zakoupili.

Naše výstavní část

Naše výstavní část

Vystoupení klientek z Chvalčova

Vystoupení klientek z Chvalčova

Taneční vystoupení klientů ze Zašové

Taneční vystoupení klientů ze Zašové

Tuto akci pořádanou vsetínským zařízením pro zdravotně postižené Čekanka navštěvujeme pravidelně již několik let. A samozřejmě moc rádi. Letos se konala 30. 11. opět v prostorách Vsetínského zámku. Kulturního programu jsme se zúčastnili i my - Jarek a Katka zazpívali ve valašských krojích pár lidových písní. Karin, Jaruška a Dáška zase vystoupily s tancem na moderní hudbu.

Takže: bavili jsme se dobře, zatancovali jsme si, popovídali s kamarády ze Vsetína a nakonec i něco vyhráli v tombole. Za rok nashledanou!!!!

P1000049.JPG
Vystoupení "malých břišních tanečnic"

Vystoupení "malých břišních tanečnic"

Jarda a Katka z našeho Centra

Jarda a Katka z našeho Centra

V úterý 27.10. 2009 jsme navštívili výstavu kostýmů a rekvizit ze seriálu Československé televize, kterou připravila Správa zámku Kunín ve spolupráci se Správou Letohrádku Mitrovských na Starém Brně. Není snad nikdo, kdo by rád nevzpomínal na seriál plný kouzel. Prsten, plášť, Rumburak, Blekota, Mekota .... a další pohádkové bytosti nás těší už dlouhou řádku let.

Návštěva stála rozhodně za to.

zahradní besídka v parku

zahradní besídka v parku

okolí zámku

okolí zámku

Katka a kouzelný prsten

Katka a kouzelný prsten

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one